Vybíráte zásnubní prsten a nejste si jistí?

Požádat svou milovanou o ruku, to chce někdy opravdu silnou dávku odvahy. Žádost o ruku je potřeba promyslet a naplánovat, ideálně do posledního detailu. Největší roli hraje zásnubní prsten. Víte, co dělat v případě, že si nejste jisti jeho výběrem?

Výběr zásnubního prstenu

Šperky daleko více nosí ženy a tak je naprosto přirozené, že mužům dělá jejich výběr trochu problém. Stejně jako by dělal výběr auta problém ženám. Čest všem výjimkám v obou případech. Na co je tedy dobré se zaměřit?

1. Nosí šperky? Pokud ano, tak jaké?

Jestliže vaše partnerka nosí šperky, máte napůl vyhráno. Její šperkovnice vám totiž prozradí víc informací, než si sami myslíte. Nejen, že odhalíte tajemství věčného souboje zlato vs bílé zlato, můžete tak snadno zjistit i přibližnou velikost jejího prsteníčku. Mezi ty nejčastější patří velikosti 50, 52 a 54. 

2. Jaká je?

Sami budete nejlépe vědět, jaká vlastně je. Má ráda jemné zdobení nebo neobvyklé prvky? Je to romantická něžná duše, důsledná minimalistka nebo výrazná energická žena? Pravděpodobně každá z těchto typů žen bude preferovat i jiný styl šperků. Obléká se vaše partnerka ležérně, formálně nebo spíše sportovně? Při výběru zásnubního prstenu myslete i na to, co ukrývá její šatník. 

3. Kolik investovat?

Poslední faktor, od kterého se odpichovat při výběru je cena. Ta závisí na tom, z čeho je zásnubní prsten vyrobený a čím je osazený. Počítejte s tím, že zásnubní prsten s diamantem bude dražší, než prsten se zirkonem. Rozdíl mezi těmito dvěma kameny je v jejich původu. Briliant, což je vybroušený diamant, vznikl přírodními procesy. Zirkon je chemická sloučenina, která vznikla uměle. Na první pohled nerozeznáte jeden od druhého, časem byste ale rozdíl odhalili. Zirkon je měkčí, rychleji ztrácí svůj lesk a opotřebovává se. Na druhou stranu ne každý prsten s diamantem musí stát jmění, u některých modelů se cena pohybuje už okolo 10.000 Kč, což můžete dát i za prsten se zirkonem. Ne každý si ale může dovolit diamant a pokud máte partnerku, která si nepotrpí na drahých věcech, nemusíte se za prsten se zirkonem vůbec stydět.

Pokud si nejste jistí, můžete si na pomoc při výběru povolat kamarádku, maminku nebo sestru vaší milé. Pravděpodobnost, že se trefíte do černého bude zase o něco vyšší. Na našich prodejnách se s vámi rádi poradíme, pod rukama nám prošly stovky prstenů. Za každým z nich je nějaký příběh. Pomůžeme vám vybrat takový prsten, který si nastávající nevěsta zamiluje.

Vyberte si na internetu, prohlédněte na prodejně

Náš web prošel rozsáhlý redesignem, prsteny můžete nyní objednávat i online. Pokud si ale přece jen chcete prohlédnout prsten v celé své kráse, každý z modelů máme vystavený na prodejně. Z důvodu vládních opatření jsme museli od 23. 10. 2020 omezit provoz prodejny, která nyní funguje jako výdejní místo objednávek a oprav. Věříme, že se situace zlepší a vy budete zase moci vybírat prsteny na prodejně. Buďte v obraze a sledujte náš Facebook nebo Instagram, kde váš o všem pečlivě informujeme. 

Preferujete-li staré dobré katalogy, máme pro vás dobrou zprávu. Po zadání e-mailu vám ho zašleme zdarma domů. A můžete vesele listovat!

Můžete ho vrátit, máte na to 90 dní

My v BISAKU víme, jak je někdy obtížné vybrat zásnubní prsten tak, aby se vaší partnerce líbil a zároveň ji perfektně padl. Proto jsme se rozhodli vám toto břemeno alespoň trochu odlehčit. Nenošený zásnubní prsten můžete do 90 dnů vrátit, vrátíme vám 100 % ze zaplacené částky. Případně můžete vyměnit za jiný model či velikost. A to zní fér, nemyslíte?

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.