Jak vybrat okouzlující zásnubní prsten?

Zásnuby jsou jedním z největších kroků v životě. Chcete svojí milé vybrat ten pravý prsten? Poradíme vám, jak na to.

Prsten jako symbol jedinečné lásky

Daruje-li muž ženě prsten, znamená to ve většině zemí, že si ji vybral jako svou vyvolenou. Žena pak zásnubní prsten hrdě nosí na levém prsteníčku, aby vyjádřila, že už našla lásku svého života. Podle předků jím prochází tzv. „žíla lásky“, tedy přímé spojení mezi prsteníčkem a srdcem. Prsten svým kruhovým tvarem vyjadřuje nekonečnost lásky, která k sobě pojí životy dvou lidí. Nemá začátek ani konec, nedá se rozdělit, stejně jako láska snoubenců.

Zeptejte se sami sebe, jaký prsten jí bude slušet

Výběr zásnubního prstenu není jednoduchý úkol. Pokud si nevíte rady, zastavte se na chvilku a odpovězte si na pár otázek o vaší partnerce.

  • Jaký typ šperků nosí a z jakého jsou materiálu?
  • Jaká je její oblíbená barva?
  • Má raději zdobné věci, nebo dává přednost jednoduchosti?
  • Co ráda dělá ve volném čase?
  • Jaká je její povaha?

Sepište si odpovědi a vybírejte prsten podle nich. Pokud stále tápete a nejste si jistí, navštivte některou z našich prodejen, rádi vám s výběrem poradíme a pomůžeme vám vybrat ten pravý prsten.

Chcete udělat dojem? Zamyslete se, kolik chcete do prstenu investovat

Obecně platí, že by cena prstenu měla odpovídat dvěma měsíčním platům ženicha. Rozhodně však neberte tento názor jako dogma. Vezměte v potaz svůj životní styl, priority a současný finanční stav, ale mějte na paměti, že žádáte o ruku jen jednou za život a hodnota prstenu by tomu měla odpovídat. Pokud chcete udělat dojem a na výběru vám záleží, rozhodně sáhněte po prstenu s briliantem. Nemusíte do něj investovat desítky tisíc, krásný se dá vybrat od 8 tisíc, ale rozhodně na něm nešetřete. Věřte, že to bude ta nejlepší investice ve vašem životě. 

Klasický nebo moderní vzhled?

Trendy zásnubních prstenů se neustále mění. Oblíbenou variantou stále zůstává klasický typ zásnubního prstenu s jedním kamenem zasazeným v korunce. Zvolit si můžete z několika typů vyšších i nižších korunek se čtyřmi nebo šesti krapnami, které drží kamínek na svém místě. Tyto prsteny také nabízíme v různých designech doplněné řadou menších kamínků.  Stále větší oblibě se těší také prstýnky s nízko vsazeným kamenem, nebo se třemi kamínky, které vyjadřují minulost, přítomnost a budoucnost. Nechcete-li jít s proudem, nechte si navrhnout prsten přesně podle vaší představy, který vám vyrobíme na zakázku. Stále více žen vyhledává jednoduchost, minimalismus a čisté linie. I takové prsteny vévodí současným trendům.

Briliant nebo zirkon?

Na světě snad neexistuje žena, která by neocenila krásu briliantu. Jedná se o speciálně zbroušený diamant, který vrhá nádherné duhové světlo. Je tak tvrdý, že ho běžným nošením nepoškrábete a vydrží zářivý až do konce života. Zirkon je chemická sloučenina, která na první pohled vypadá podobně jako briliant. Můžete ho zvolit jako levnější alternativu drahokamu, počítejte ale s tím, že jde rozdíl poznat a po čase zirkon ztratí lesk.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.