Materiály a kameny

MATERIÁLY PRO VÝROBU SNUBNÍCH A ZÁSNUBNÍCH PRSTENŮ

V naší výrobě snubních a zásnubních prstenů převažuje 14-ti karátové zlato, na přání vám však prstýnky vyrobíme i z 18-ti karátového zlata, platiny Pt/950 či palladia Pd/585. Veškeré naše prsteny vyrábíme na zakázku a jednotlivé modely lze upravit podle vašeho přání. Lze volit mezi bílým, žlutým či růžovým zlatem a jejich vzájemnými kombinacemi. Při výrobě používáme jednotlivé části bílého, žlutého nebo růžového zlata, které se dle potřeby skládají a lisují pod vysokým tlakem k sobě. Nikdy nepoužíváme povrchově barvené zlato.

U bílého 14-ti karátového zlata používáme velmi tvrdou a zároveň nejbělejší dostupnou slitinu na trhu, kterou považujeme díky těmto vlastnostem za nejvhodnější k výrobě snubních prstenů.

Máte-li zájem o prstýnky z jiného drahého kovu než ze zlata, vybrat si můžete ze specifických kolekcí snubních prstenů, které pro vás vyrábíme například z ušlechtilé platiny a také ze slitiny drahého kovu palladia.

Platina patří mezi nejušlechtilejší z drahých kovů. Je přirozeně hypoalergenní a vyniká svojí tvrdostí a barevnou stálostí, a proto je tento materiál velmi účelný pro výrobu snubních prstenů. U prstenů z palladia se snoubí výborné kvality tohoto drahého kovu s dostupnější cenou v porovnání se zlatými snubními prsteny.


DIAMANTY ZASAZENÉ DO NAŠICH ŠPERKŮ

Excelentní brus diamantu, který vyniká optickou symetrií, leskem a vzorem fasety. Při spojení těchto dokonalých parametrů jsou pod zvětšením viditelné tzv. Srdce a Šípy (Hearts and Arrows).

Ukázka našeho výběru ideálního brusu diamantů:

KAMENY PRSTENECH

Do našich šperků, snubních a zásnubních prstenů vsazujeme přírodní i synteticky vyrobené kameny. Nejčastější volbou kamenů jsou diamanty s briliantovým brusem. Jednotlivé brilianty pečlivě vybíráme a zasazujeme pouze ty, které vynikají vysokou kvalitou a výborným briliantovým brusem. Na první pohled stejně krásně vypadající jsou poté zirkony.  V naší výrobě používáme pouze speciálně kalibrované zirkony tak, aby jejich třpyt vydržel co možná nejdéle.