Na které ruce nosit zásnubní prsten a kam se dává snubní prsten?

Jsou to ty nejdůležitější šperky, které vás budou doprovázet celý život. Jeden prstýnek odstartuje cestu k oltáři, druhý si zde s partnerem vyměníte jako důkaz věčné lásky. Snubní a zásnubní prsten spolu však může souznít i po svatbě. Jako vy. Na kterou ruku a prst je ale navléct? A jak se to liší u pánů?

Na rozdíl od lásky se nejedná o žádnou vědu. Stejně jako milostný vztah prochází různými etapami, vezmeme to i my hezky popořadě. A prvním významným šperkem je právě zásnubní prsten. Která ruka je tou vyvolenou? 

Kam se dává zásnubní prsten?

Přestože se chystáte do nové životní etapy s tím pravým či pravou, zásnubní prstýnek poputuje vždy na levou ruku. Jedná se o tradici dlouhou jako sám život a její dodržování má zkrátka stále něco do sebe.

Historek a mýtů o tom, na jaké ruce se nosí zásnubní prsten a proč, existuje celá řada. Jeden příběh hovoří o spojení se srdcem žilkou lásky, další zase o tom, že právě na této ruce věnujeme prst životnímu partnerovi. Hlavní roli ale hraje prsteníček. O správném prstu na nošení tohoto vzácného šperku většina lidí alespoň tuší, u ruky ale často vznikají obavy. Věříme, že jsme je navždy rozptýlili a vy se teď můžete jenom těšit, co dalšího vám život přinese. No a po zásnubním prstenu to bude nepochybně ten snubní.

Kapitola 2: Snubní prsten. Která ruka bude ta pravá?

Ten, který si vyměníte v onen nezapomenutelný den. Pronesete své sliby a nastává okamžik pravdy – na které ruce se nosí snubní prsten? Muži zde často bývají těmi, kdo skutečně zaváhají. Ale opravdu to není kvůli tomu, že by si nebyli svou láskou jistí. Tak pánové (avšak i dámy), snubní prsten vždy na levou ruku. Na totožné místo, kde se nosí zásnubní prsten.

Jak nosit zásnubní a snubní prsten po svatbě?

Kde se nosí zásnubní prsten po svatbě, když jste si právě s životní láskou vyměnili snubní prsteny? Muži si lámat hlavu nemusí – na rozdíl od svých půvabných protějšků totiž mají na ruce pouze jediný šperk, který je zvěčněním něčeho krásného. Dámám se pak nabízí několik způsobů:

  1. V případě, že vám prsteny ladí, můžete je nosit společně. Jen nejprve na prsteníček nasaďte snubní prsten. Ruka, o kterou požádal váš partner, se bude dokonale pyšnit i dvěma prstýnky. V Bisaku tvoříme šperky, které spolu dokonale ladí, a proto můžete už dopředu myslet i na tuto možnost.

  2. Oblíbenou variantou nošení je také další prst levé ruky. Nejčastěji jde o prostředníček. Tímto způsobem oba šperky získají pozornost, kterou si náležitě zaslouží.

  3. Chybou není ani pravá ruka. Možná jste to nečekali, ovšem prsteníček pravé ruky je častým místem, kde se nosí zásnubní prsten po svatbě.

Mnoho žen se rozhodne zásnubní prsten po svatbě vůbec nenosit. Ale nechat tak nádherný šperk v šuplíku, by byla opravdová škoda, nemyslíte? Jen se sami podívejte, jaké prsteny dnes mohou zdobit vaši ruku.

Prstýnky se nosí po celém světě, přesto jinak

V některých evropských zemích, jako je Německo, Rakousko nebo Norsko, se například snubní prsteny nosí na prsteníčku pravé ruky. Stejným způsobem se prsteny nosí také v rámci pravoslavné církve. Zároveň existují kultury, ve kterých prsteny zdobí krk a představují dokonce odlišnou symboliku.

Vybírejte pečlivě, jde o životní rozhodnutí

Možnost, jak se při nošení obou šperků odlišit, je bezesporu i výběr druhé ruky. Pokud si ale přejete zachovat tuto pěknou tradici, lepší způsob bude vybrat skutečně originální snubní a zásnubní prsten. Ruka partnera či partnerky už bude navždy vaše, tak ať to stojí za to.

A pánové – na kterou ruku se dává zásnubní prsten, už víte. Nastal tedy ten správný čas? 

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.