Jak pečovat o snubní prsten, aby byl stále krásný?

Čas působí nejen váš vztah, ale i prsten. Dříve či později se na něm podepíšou činnosti, které děláte. Předejít všemu rozhodně nejde, ale některé situace vedoucí k poškození můžete ovlivnit.

Je lepší lesk nebo mat?

Každá povrchová úprava se časem mění. Prsteny vyrobené z ušlechtilých kovů do sebe doslova zaznamenávají každý den vašeho manželství. Z našich zkušeností jdou známky používání nejméně vidět na lesklých prstenech. Lesk se odírá a zmatňuje, mat se zase častým nošením místy vyleští. Rozdíly kombinovaných prstenů se začnou ztrácet. Vyberte si proto prsten, který se vám líbí a neomezujte se úvahami nad výdrží povrchové úpravy. I po letech lze totiž šperk obnovit, aby vypadal opět jako nový.  

Prsten při úklidu nejraději odpočívá v krabičce

Kovy nesnáší moc dobře chemikálie. Ať už je váš snubní prsten vyrobený ze zlata nebo platiny, raději ho při používání čistících prostředků sundejte. Nejhůře na šperky působí přípravky na bázi chlóru. Kontakt s úklidovými prostředky či kosmetikou může způsobit ztrátu lesku nebo povrchové poškození kovu či kamenů. 

Čemu se ještě vyhnout?

Snubní prsten sundávejte při náročnějších manuálních pracích, kdy by mohlo dojít k jeho zanesení nebo poškrábání. Negativně se na něm podepisuje i kontakt s kosmetickými přípravky. Na sport se proto vypravte raději bez něj. Dávejte pozor také na poškození kamínku. I diamant, nejtvrdší zástupce nerostů, nevydrží všechno. U zirkonů je riziko ještě mnohonásobně vyšší. U kamenů navíc hrozí zanesení nečistotami. Tento nedostatek u nás snadno vyřešíme hloubkovým čištěním ultrazvukem, které je zdarma. 

Složitější čištění nechte raději na odbornících

Drobnou nečistotu odstraníte bez problému sami. Vyhněte se ale použití kovových materiálů a hrubému čištění například drátěnkou. Dobře poslouží i obyčejné párátko. O komplexní čištění se nejlépe postará zkušený klenotník. Nebojte se a navštivte nás, rádi vašim prstenům dodáme původní krásu. Poradíme si i s nečekanou situací jako je vypadení kamene. K tomu může dojít pouze ve výjimečných případech při silném nárazu přímo na kámen. Může dojít k poškození lůžka, ve kterém je kamínek usazen, nebo k jeho roztříštění.  

V Bisaku vyřešíme drobné opotřebení za vás  

I přes to, že naše prsteny vyrábíme v nejvyšší možné kvalitě, patina se po čase objeví na každém z nich. Záleží nám na tom, aby byly vaše prsteny v perfektním stavu, proto vám nabízíme celoživotní servis zdarma. Každé 2 roky si můžete nechat obnovit povrchovou úpravu prstenů. Díky ní budou vypadat zase jako nové. Službu však využívejte uvážlivě, při leštění totiž dochází k drobné ztrátě materiálu. 

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.