6 způsobů, jak změřit velikost prstenu

Vybíráte snubní či zásnubní prsten a lámete si hlavu nad jeho velikostí? Poradíme vám 6 způsobů, jak zjistit správnou velikost. Díky některým tipům dokážete změřit a koupit správný prsten i jako překvapení.

1. Navštivte klenotnictví

Nejjednodušším způsobem, jak zjistit velikost prstenu je navštívit jednu z našich kamenných prodejen, kde si můžete vyzkoušet vybraný zásnubní nebo snubní prsten přímo na místě nebo si změřit velikost podle speciálních měřících kroužků v různých šířkách. Najdete nás v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Prohlédněte si širokou nabídku prstenů a můžete se spolehnout na odborníky, kteří vám s výběrem poradí.

2. Nechte si zaslat měřicí kroužek

Pokud vám osobní návštěva nevyhovuje, rádi vám pošleme měřicí kroužek, podle kterého snadno určíte velikost sami. Měření je naprosto přesné, berte tedy v úvahu, že se vaše ruce působením určitých faktorů mění. Zkuste měření opakovat v různých denních dobách a následně určete průměr.

3. Přeměřte prsten ze šperkovnice

Vybíráte-li prsten jako překvapení, skvěle vám poslouží takový, který daná osoba aktuálně nosí. V tomto případě přeměřte jeho vnitřní průměr nebo obvod. Podle údaje v milimetrech pak zjistíte, jaký prsten vybrat. Pozornost věnujte také tomu, na kterém prstu ho nosí, a jestli jde o pravou či levou ruku. Velikost každého prstu se může lišit.

4. Použijte provázek

Pokud vybíráte prsten pro někoho, kdo ho běžně nenosí, pomůže vám provázek. Lehce ho na prstu utáhněte, aby nesklouzl. Pak vyznačte tužkou ve středu bod, který bude překrývat obě části provázku, roztáhněte ho a změřte vzdálenost mezi rozděleným bodem. 

5.  Vypravte se na tajnou noční misi

Pro opravdové dobrodruhy, jejichž partnerky prokouknou kdejakou snahu o zjištění velikosti prstenu, nabízíme ještě jedno řešení. Počkejte, až bude vaše milá spát a k přeměření použijte měřicí kroužek nebo provázek. Tento postup se však rozhodně nehodí pro každého. Pokud se obáváte, že se partnerka probudí a z milého překvapení bude spíš noční můra, raději se na velikost zeptejte.

6. V Bisaku vás velikost prstenu trápit nemusí

Pokud nechcete riskovat, že budete odhaleni, vyberte si libovolný zásnubní prsten u nás v Bisaku. Odhadněte velikost a připravte partnerce nečekané překvapení. Když jí nebude prstýnek sedět, přijďte společně na prodejnu, kde vám ho dodatečně zdarma upravíme za padnoucí velikost.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.