5+1 tipů jak požádat ženu o ruku

Žádost o ruku není mnohdy vůbec jednoduchá, jedná se totiž o akt, který si bude partnerka, tedy vaše nastávající, pamatovat navždy. K žádosti o ruku proto přistupujte svědomitě, pečlivě si vše naplánujte a především promyslete. Jak jste již mohli poznat, tento článek poradí mužům, jak svou milovanou požádat o ruku a nepokazit to (nebo to alespoň pokazit co nejméně) a sklidit tak úspěch.

1. Zásnubní prsten

Svatý grál všech zásnub, bez kterého by to rozhodně nešlo. Zásnubní prsten je taková malá záludnost, která na první pohled vypadá jednoduše, ale pravdou je, že vybrat ten správný je někdy opravdový oříšek. Musíte vybrat vhodný styl, barvu, osazení (drahé kameny x zirkony) a především trefit velikost odpovídající prsteníčku vaší milé (Jak vybrat velikost prstenu?). Nezapomeňte taky na krabičku! Napodobovat scény z romantických filmů, kdy prstýnek partnerka najde na dně sklenky šampaňského nebo uprostřed čokoládového dortíku je nebezpečné a místo radosti ze zasnoubení jí můžete přivodit nepříjemné dušení. 
 

2. To pravé místo

Jeden z faktorů, který při žádosti o ruku hraje velkou roli je místo. Výběr místa záleží dost na vašem vlastním vkusu, někdo má rád pozornost, proto si vybere například restauraci nebo rodinnou oslavu, někdo má zase raději soukromí, a proto raději uvaří večeři sám doma nebo vyrazí i s prstenem na nějaké pěkné klidné místo, například v přírodě.

Náš tip č. 1 – “Vaše” místo

Pokud patříte mezi ty pozornější partnery, kteří si pamatují i maličkosti (a že jich někdy opravdu je), které vaše polovička vypustí z úst během procházky po městě, určitě ji požádejte o ruku na místě, které vás oba spojuje. Místo, kde jste se poprvé potkali, kde proběhlo vaše první rande, první polibek nebo kterékoliv jiné místo, které pro vás oba něco specificky znamená. Nic nepotěší ženu víc než skutečnost, že si pamatujete místo, kde jste se poznali.
 

Náš tip č. 2 – Rodinná oslava

Tato příležitost je vhodná pro ty z vás, kteří mají velmi dobré vztahy s partnerčinou rodinou. Žádost o ruku není vůbec jednoduchá a pokud jste trémista, podpora ze strany rodiny vám rozhodně dodá kuráž a pomůže se vám vyslovit co nejlépe. Rodina vám také může pomoci vytvořit správnou atmosféru, takže žádost bude o to příjemnější i pro partnerku, která může být prvotně zaskočená. 

3. Jídlo nikdy nezklame

Máte doma partnerku, která má ráda jídlo? Pak pro vás máme osvědčenou radu. Vemte vaši polovičku do restaurace na dobrou večeři a při té příležitosti se vyslovte. Dalším nápadem, který ovšem vyžaduje alespoň základní orientaci v kuchyni a znalost potravin, receptů a spotřebičů, je uvařit jídlo SÁM. Zde je riziko, že se vám jídlo nepovede, ale věřte, že každá žena bude unešená z vaší vlastní iniciativy a především snahy. 
 

4. Pro milovníky překvapení a hravosti

Jsou mezi námi i tací, kteří milují překvapení nebo je milují alespoň jejich partnerky. Překvapit můžete vlastně jakkoliv – v práci, při uklízení domu, při nedělní odpolední kávičce, na Vánoce... Berte ale prosím vždy v potaz, zda se to v dané situaci hodí. Velmi originální a hravou verzí žádosti o ruku je “hledání pokladu”, kdy polovičce připravíte indicie, podle kterých bude postupovat a ve finále na ni budete čekat s onou krabičkou.
 

5. Štěstí přeje připraveným

Tak, nějakým způsobem jste se už dostali do situace, kdy otevíráte krabičku se zásnubním prstýnkem a…a? Co teď? Co říct? Partnerka na vás zírá, vy zíráte na ni a nastává trapné ticho. Tohle rozhodně nechcete zažít, takže ať chcete nebo ne, musíte zapojit fantazii, nejlépe i vaše básnické střevo a naplánovat nějakou obstojnou řeč, v které zmíníte, proč jste se takto rozhodli a co pro vás vaše přítelkyně znamená, ideálně ne moc dlouhou, ani krátkou. 


Rada na závěr: Buďte přirození, na nic si nehrajte

Uvědomte si prosím, že žádost o ruku je projevem lásky. Lásky mezi 2 lidmi, kteří spolu mají strávit zbytek společného života. Měla by vycházet opravdu od srdce a měla by odpovídat vašemu stylu. Není třeba mít za každou cenu nejoriginálnější, nejdražší nebo nejstylovější žádost. Proto si na nic nehrajte a buďte přirození. Držíme vám prsteníčky!
SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.