Vyhlídky pro svatby v roce 2020

Pravděpodobně není na světě člověk, kterého by se koronavirová situace nijak nedotkla. Velkou čárou přes rozpočet byla potom některá opatření vlády, na základě kterých se musely svatební obřady zrušit. Jak to ale vypadá s vyhlídkou pro svatby ve zbytku roku 2020?
Narovinu - během plánování svatby se toho dá dost pokazit. Od nepovedeného make-upu až po rozmazané fotky nebo špatný výběr kapely. To vše se ale dá nějak zvládnout, make-up se upraví, rozmazané fotky vylepší photoshop a kapela se večer stejně nahradí DJ. Jenže v letošním roce přišlo něco, co děsí každého z nás a nemůžeme s tím bohužel nic udělat. Noční můrou nejen párů, ale i svatebních koordinátorek a cateringových společností je jednoznačně koronavirus.

Svatby, které měly proběhnout v březnu a dubnu letošního roku byly buď úplně zrušeny, nebo se konaly v opravdu komorním počtu. 
 

Letní svatba? 50 na 50

Velká část snoubenců se rozhodla, že nechtějí dlouho váhat a tak se snažili svatbu přesunout na co možná nejdřívější volný termín. Letní měsíce obecně patří k těm oblíbenějším měsícům ke konání svateb, jelikož teplé počasí dává prostor k realizaci svateb v přírodě nebo jinému otevřenému prostoru. V posledních dnech ale dochází ke zvyšování počtu nakažených, takže se opět schyluje k vládním opatřením. Vláda sice apeluje na to, že opatření nebudou tak přísná, jako na jaře, že se ale vše může rapidně změnit je dost pravděpodobné. 
 

Už máme snubní prsteny s rytinou datumu. Co ted?

Otázka, nad kterou si asi každý láme hlavu. Už máte hotové snubní prsteny a bohužel i s rytinou původního datumu? Nezoufejte, rytina se dá upravit. Stačí prsten jemně zbrousit a může se vytvořit rytina nová. Rytina z pravidla bývá umístěná na vnitřní straně prstenu, vyhotovit se dá ale i na vnější straně, kde je poměrně dost viditelná. Jak jsme ale zmiňovali výše, letní svatba je opravdu 50 na 50, otázkou tedy je, zda si dávat jako rytinu právě datum svatby nebo raději nezvolit něco vhodnějšího - jména, symbol nebo krátký citát.   

Podzimní svatba je pořád risk

Podzim sám o sobě bývá ve znamená chřipkových epidemií. Může za to proměnlivé počasí, kdy často prší a ochlazuje se. Naše imunita dostává na podzim opravdu zabrat. Svatba na podzim je tedy pořád velký risk, někteří epidemiologové predikují druhou vlnu koronavirové pandemie. Pokud máte naplánovanou svatbu na podzim, těžko se dá určit, zda proběhne bez problému, s určitými opatřeními a nebo se znovu zakážou akce do určitého počtu osob. 
 

Zimní svatba - nová naděje

Svatba v zimě vypadá nadějně. Mezi snoubenci nebývá zima tolik oblíbená, takže je velká pravděpodobnost, že vychytáte volný termín. Pokud nepřijde druhá vlna koronaviru, situace by se měla v zimě už uklidnit a nehrozí tak žádné větší nebezpečí. Ve finále i zimní svatba má své kouzlo. 
 
SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.