Svatba napříč ročními obdobími: každé má své pro a proti

Přestože si většina zamilovaných párů říká své ano nejčastěji během teplejších měsíců, láska nezná hranice. Ani ty časové. I studenější období má své kouzlo, které bývá častokrát přehlíženo. A vaše srdce si nepochybně získají. Koneckonců, na místě a době vůbec nezáleží. Jde přece o vás dva.

Kdy naposledy jste viděli svatební fotky, na kterých by tančila jinovatka, mráz štípal novomanžele do tváří a svatebčané měli jednu, dvě vrstvy oblečení navíc? Zima není při plánování svatby pro plno láskyplných duší ani téma. A přitom zimní pohádkovost celého okamžiku může váš jedinečný okamžik vyšperkovat do posledního detailu.

Na každém ročním období najdeme spoustu krásného a zároveň něco, co veškeré svatební přípravy lehce zkomplikuje. Každé roční období mé své pro a proti a ke každému se mohou hodit i jiné snubní prstýnky.

Večerní máj byl lásky čas aneb svatba na jaře

Počátkem dubna už se začínají termíny dodavatelů, cukrářů, restauratérů a pronajímatelů překrásných svatebních míst pořádně plnit. Páry, které už se nemůžou dočkat, až zásnubní prsten doplní snubní, sahají zpravidla po prvních teplých měsících. Brzké jarní týdny umí být ještě pořádně studené, a tak právě pozdní duben a květen bývá mezi budoucími manželi nejoblíbenější.

Rozkvetlá příroda bude živým ztvárněním nové životní etapy a dodá celému dni dojemnou kulisu. Vaše svatební fotografie budou vykreslené v těch nejhezčích barvách. Nemusíte však marně hledat rozkvetlou třešeň, nechte pracovat snubní prsten. Růžové zlato bude perfektní symbolickou pečetí vašeho vztahu.

Veškeré dekorace v jarních barvách a motivech navíc dodají celému dni nezapomenutelné kouzlo.

Během jara je ale zapotřebí počítat s jednou velkou nevýhodou – počasím. Pokud se tedy rozhodnete uspořádat venkovní svatbu na jaře, mějte připravený také záložní plán kvůli sychravému počasí.

Letní primetime – nic pro opozdilce

Každý si chce užít svatbu bez starostí o „mokrou“ variantu. Zejména červenec bychom tak mohli jednoznačně prohlásit za vrchol svatební sezóny, kdy podobné události hrozí asi nejméně. V tom spočívá ale také jeho největší slabina – volné kapacity. Jestliže toužíte po oslavě vašeho speciálního dne na svém vysněném místě, bez objednání s dostatečným předstihem se tady určitě neobejdete.

A rozhodně nejde jen o místo. Kapely mívají plné termíny i více jak rok před sezónou. První novomanželský tanec bude mít s dobrou živou hudbou o něco větší šmrnc. O kvalitním fotografovi nemusí být ani řeč – na zhmotněné vzpomínky se budete dívat celý život, tak ať to stojí za to!

Pánům bude ve svých oblecích možná trochu horko, ale díky teplému počasí bezstarostně protančíte klidně celou noc. Elegantní kšandy a košile tak můžou být to pravé. A i kdyby vás přece jenom nezastihl zrovna slunečný den, snubní prsteny z růžového zlata rozzáří vše kolem.

Podzimní romantika plná barev

Ať už bude zdobit váš snubní prsten růžové zlato, bílé nebo žluté – v kombinaci s tlumenými podzimními barvami to bude jedinečný zážitek. I když podzimní svatba nepatří k těm nejoblíbenějším, nepochybně v sobě skrývá nevyužitý potenciál.

Nejen tolik oblíbené dřevěné stodoly se ve světle podzimní krajiny promění v magické místo. Spadané listí bude vedle šperků a snubních prstýnků naprosto unikátním doplňkem. V zářijových termínech vás navíc může ještě po celý den doprovázet sluníčko, které s sebou přináší ty nejpříjemnější teploty.

Zimní svatba jako v pohádce

Svatba v zimě je stále tak trochu tabu. Kdo by ale nechtěl zažít na jeden den skutečnou pohádku? Přestože bude zapotřebí svatební šaty doplnit také o teplejší kabátek, kouzlo zimní svatby není srovnatelné asi s ničím. Čistotu a krásu už nebudou vyjadřovat pouze vaše šaty, ale i samotné svatební místo.

Během zimy se vám navíc může podařit sjednat zajímavou slevu, například u cateringu. Někteří dodavatelé mají totiž lehce upravený mimosezónní ceník. Pro svatebního fotografa bude sněhová pokrývka tvořit neotřelou kulisu, díky čemuž získají vaše vzpomínky nádech originality.

Kombinace bílé, modré a snubních prstenů ze žlutého zlata pak vytvoří dokonalé zimní království, ve kterém už si jen princ vyzvedne svoji princeznu.

Ať už si pro svůj slavnostní den vyberete jakékoliv období, věříme, že si ho užijete se vším všudy. A pokud vás životem bude provázet některý z našich prstenů, budeme si toho nesmírně vážit.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.