Nejromantičtější místa na svatbu v Česku

Vybrat místo, kde se uskuteční váš velký den D, není vůbec jednoduché. Na místo bude kladeno hned několik podmínek, kterým budete muset výběr přizpůsobit - v jakém měsíci se bude svatba konat (ovlivnění počasím), jak daleko budou muset hosté dojet, zda je možnost je v daném místě ubytovat atd. Jak už to tak bývá, nevyplatí se s tímto velmi otálet, jelikož ty nejlepší místa bývají také nejrychleji pryč. Toužíte po opravdu romantické svatbě? Přichystali jsme pro vás seznam míst, které jsou jednoduše dechberoucí.

Svatba jako z pohádky 

Některé nevěsty jednoduše prahnou po tom, aby jejich svatba vypadala jako z pohádky. Tomuto přání se poté přizpůsobuje i výběr samotného místa. V České republice je nespočet hradů a zámků, na kterých můžete pohádkový obřad uskutečnit. Těch nejromantičtějších je ale pouze pár. 

Zámek Hluboká nad Vltavou

Kdo by neznal jeden z nejznámějších zámků v ČR. Hluboká nad Vltavou bývá právem označována za vůbec nejkrásnější zámek u nás. Neogotická budova s členitou strukturou bílé barvy působí naprosto pohádkovým dojmem. V létě je zámek v obležení půvabných květinových zahrad. V zimě nevypadá ale o nic hůře, tomuto zámku sluší i sněhová nadílka. Svatby se zde konají už od roku 1975 a to celoročně. Nejžádanější termíny bývají v období duben - září, s výběrem nečekejte dlouho, rezervace je potřeba několik měsíců dopředu.

Vodní zámek Červená lhota

Pamatujete si pohádku Zlatovláska? Film se natáčel přímo na tomto místě. Nevšední vodní zámek Červená lhota je bezesporu neobyčejná památka. Neoneorenesanční rudý klenot vzhlížející se vodní hladině má rozhodně něco do sebe. Obřad se může konat uvnitř v síni, nebo v blízkých zahradách zámku. Novomanželé dostanou navíc od správců milý dárek - certifikát, který jim umožňuje v den jejich výročí svatby bezplatně navštívit prostory zámku.

Zámek Lednice 

Poslední, ale neméně atraktivní místo je zámek Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Tento zámek v duchu anglické gotiky rámuje rozsáhlá francouzská zahrada a krajinářský park. K menším svatebním obřadům se využívá místnost tzv. kasíno, pro větší svatby kapacitně vyhovuje spíš rytířský sál. V rámci konání obřadu je speciálně vyčleněný i venkovní prostor - louka u čestného nádvoří nebo francouzská zahrada.

Náš tip: 

Máte cit pro detail a chcete aby i ten nejmenší kousek zapadal do pomyslné skládačky, kterou představuje váš velký den? Přizpůsobte svatbě i výběr snubních prstenů. Každá princezna si zaslouží třpytivý klenot. Snubní prsten s brilianty z kolekce Eternity dokáže dokonale ozdobit ruku princezny i královny.

O kousek blíž přírodě

Opakem k honosné svatbě na zámku je svatební obřad v přírodě. Trendy pro rok 2020 mluví jasně - v jednoduchosti je krása, tomuto roku vládnou přírodní motivy a přirozenost. Pro uskutečnění vašeho svatebního dne se nabízí hned několik možnost od venkovních resortů, farem, parků až po penziony.

Horse park Kamenný dvůr

Poněkud luxusnějším místem, ale pořád přírodním, je Horse park Kamenný dvůr. Tento přepychový venkovní resort se nachází nedaleko Dobříše, cca 45 km od Prahy. V minulosti to býval statek, po rozsáhlé rekonstrukci se z něj, ale stalo okouzlující místo spojující tradici, přírodu i moderní komfort. Areál je zcela privátní, tudíž se nestane, že byste byli ve váš velký den rušeni. Kamenný dvůr pro vás zajistí full servis napříč celým obřadem - občerstvení, ubytování i nespočet doplňkových služeb.

Farma Michael

“Svatba na Farmě Michael, to je nezapomenutelná chvíle spojená s nádhernou květinovou výzdobou a velkorysým gastronomickým zážitkem.” Přesně takto je jednoduše definována svatba, která na tomto místě proběhne. A my souhlasíme. Prostředí, ve kterém se Farma Michael nachází je plné stromů, květin i zvířat je tak skvělým výběrem, jestliže si přejete romantickou svatbu v přírodě. Farma se nachází několik kilometrů severně od Prahy a nabízí vše, po čem vaše srdce touží. 

Hodějovický mlýn

Svatba snů, ve které budete obklopeni nádhernou přírodou s nádechem romantické Provence. Taková je svatba v Hodějovickém mlýně. Zprostředkovatelé přistupují ke každé svatbě individuálně, proto si nemusíte vybírat ze standardní nabídky. Vaše svatba bude zcela originální. Řekněte si své “ANO” na tomto jedinečném místě v objetí krásné přírody na Vysočině.

Náš tip:

V případě, že spojujete svatbu s přírodou, jistě si potrpíte na přirozenosti a jednoduchost. Snubní prsteny z kolekce Timeless vás očarují svým čistým designem s jemnými prvky. Snubní prsten z růžového zlata působí romantickým dojmem, podtrhne něžnost a bude skvěle ladit s přírodním stylem vaší svatby.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.