“Kdo by měl proti sňatku námitky, nechť promluví teď, nebo ať mlčí navždy.” A koronavirus promluvil.

Ještě před pár týdny jste ladili poslední detaily a těšili se, až váš svatební den příjde. Všichni teď ale čelíme mimořádné situaci a mnohokrát nevíme, jak se chovat a co nás čeká v nadcházejících dnech. Nařízení a opatření vlády se neustále mění. Koronavirus Covid-19 s sebou přinesl mnoho paniky a také nejistoty. Jak můžete postupovat v případě, že jste měli v následujících týdnech nebo měsících naplánovanou svatbu? Podle odhadů by se situace měla během 2 - 3 měsíců uklidnit, přesné datumy ale zatím známy nejsou. Spousta zamilovaných párů tiše vyčkává a doufá, že se vše dá zase “do normálu”. Naděje přece umírá poslední.

Uskutečnit, zrušit nebo přesunout?

Řešíte-li svatbu v dubnu nebo začátkem května, odpověď je víc než jasná. Vzhledem k současným vládním nařízením je asi lepší, svatbu zrušit, případně ji zkusit přesunout na jiný měsíc. Mezi nejfrektovanější měsíce k uskutečnění svatby patří právě období letních měsíců, proto je možné, že se najdou termíny na podzim nebo v zimě. I zimní svatba má své kouzlo.

Svatby s termínem na konci května a dále mají pozitivnější vyhlídky. Tady se Vám nabízí hned několik variant:

  • Počítat s původním termínem svatby a vyčkávat,

  • pro větší jistotu a možná i komfort uskutečnit komornější verzi svatby (méně hostů apod.),

  • posunout svatbu na podzim/zimu nebo rok 2021.

Jakmile se rozhodnete pro jednu z variant, je potřeba konat. Máme pro vás několik dobrých tipů, na které je důležité se v momentální krizové situaci zaměřit.
 

Jak nyní postupovat?

Hlavním gró teď pro vás bude komunikace, a to na všechny zainteresované strany - svatební agentura/koordinátorka, zprostředkovatelé místa a cateringu, kapela, hosté a také klenotnictví a prodejny snubních prstenů.

V návaznosti na komunikaci se všemi stranami narazíte na různé druhy přístupů. Spousta lidí má víc než kdy jindy rozvinutější smysl pro empatii, tudíž se dočkáte chápajícího a vstřícného přístupu. U některých stran jde bohužel empatie stranou, proto i přístup nebude tak vřelý. Jednoznačně doporučujeme nevnášet do komunikace zbytečné emoce. I lidé a společnosti, které vám např. nevrátí zálohu nebo mají vysoký storno poplatek, musí z něčeho žít. Snažte se vše vyřešit kompromisem a pamatujte, že tato situace není příjemná pro nikoho. 

Nyní věnujte svou pozornost následujícím bodům:

  • Zjistěte si potřebné informace

Než se pustíte do zběsilého obvolávání a bombardování e-maily, zkuste si informace nejprve vyhledat sami. Použijte internet a webové stránky. Většina lidí se v současné době snaží ihned vše komunikovat právě prostřednictvím mailu.

  • Kontaktujte svatební dodavatele a důležité osoby

Ať už jste si info dohledali nebo ne, je nutné komunikovat. Obraťte se na všechny zainteresované - zprostředkovatele svatebního místa, cateringu, kapelu, oddávajícího atd. Zjistěte alternativní možnosti - změna místa, posunutí termínu nebo storno poplatky. 

  • Informujte hosty

Nezapomínejte ani na hosty, je potřeba s nimi komunikovat. Dejte jim najevo, že případné změny řešite a pracujete na co nejpřijatelnější variantě. Ne každý host má místo svatby v blízkosti, někteří mohou dojíždět z daleko a musí řešit ubytování a dopravu s předstihem.
 

(Ne)vhodná chvíle k žádosti o ruku

Plánovali jste žádost o ruku a nevíte teď, co s tím? Možná to může vypadat, že na žádost o ruku teď není správná doba. Možná jste si žádost představovali jinak - na pěknějším místě při příjemnější atmosféře. Právě v těchto těžkých dobách si nejvíce uvědomíte, jak je důležité, že vedle sebe máte někoho, s kým můžete vše zvládnout. Tento akt může být světlou chvilkou, která vnese pozitivní energii do vašeho vztahu.

Stále jsme tu s vámi

Na prodejnách se s námi ještě chvilku nepotkáte, ale online jsme tu stále s vámi. Jakmile to bude alespoň trochu možné, otevřeme naše prodejny, abyste si mohli prstýnky prohlédnout naživo. Chystáme rezervační systém, kde si budete moci rezervovat svůj čas na návštěvu.

Dílna je stále v provozu, snubní nebo zásnubní prsten si můžete objednat na našem e-shopu. Objednáním online budete mít jistotu, že vaše prstýnky budete mít včas. Budeme pracovat ještě intenzivněji, aby všichni stihli své svatby a zásnuby letos v termínech, které jste si přáli. Věříme, že se brzy vše vrátí do normálu.

Nezapomeňte sledovat náš Instagram a Facebook, kam vkládáme nové příspěvky a informace. V případě dotazů se nás nebojte kontaktovat. Přejeme vám se svatbou co nejméně problémů a komplikací, držte v těchto těžkých časech při sobě. Váš tým BISAKU.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.