Jak se starat o šperky?

Šperky dokáží zkrášlit každou ženu a podtrhnout její ženskost. Dobře zvolený šperk vyzdvihne její přednosti a nebo naopak ─ odláká pozornost od nedokonalostí. Péče o vaše skvosty by měla mít samozřejmostí. Pravdou ale je, že ne každý ví, jak na to.

Nejlepší kamarádka šperkovnice

Ještě předtím, než se pustíme do samotného čištění, pustíme se do ukládání. To, kde šperky schováváte se totiž odráží na tom, v jakém stavu pravděpodobně jsou. Necháváte-li šperky napospas prachu, vlhku nebo jiným okolním vlivům, budou podle toho vypadat. Měly by být vždy uložené na bezpečném místě ─ ve šperkovnici, pouzdru, originální krabičce nebo v hedvábném či sametovém pytlíčku. 

Čemu se vyvarovat?

Kromě uschování šperků existuje ještě pár zásad, které je dobré mít na paměti.

  • Nikdy se nesnažte šperky vyčistit silou moci, tzn. hrubá síla vám nepomůže. 

  • Parfém sice krásně voní na našem těle, na špercích by ale nadělal pěknou paseku. Rada tedy zní: nikdy nestříkejte parfém přímo na šperk.

  • Šperky čistěte pouze vhodnými přípravky nebo hadříky určenými pro šperky.

  • Do moře či bazénu šperky nepatří, slaná nebo chlorovaná voda by poškodila jejich povrch.

  • Při sportu doporučujeme prsteny sundat.

Zlato je nenáročné

Zlaté šperky nevyžadují nijak pravidelnou speciální péči. Zašlé šperky hravě vyčistí vlažná voda v kombinaci se saponátem. Při očistě šperků s drahými kameny musíte být přece jen trochu opatrnější, postaráte se ale o ně hravě i doma. Oblast, kde jsou kameny vyčistíte pomocí měkkého zubního kartáčku a prostředku na nádobí. Kartáčkem jemně ale důkladně vydrhněte oblast kamenů, kde se nejvíce usazují nečistoty a poté dostatečně opláchněte vodou. Okamžitý třpyt a obnovená krása prstenu zaručena.

O vaše šperky se postaráme

V případě, že jste si zakoupili prsteny v jednom z našich klenotnictví, máte na ně doživotní servis zdarma. Aby vaše skvosty vydržely co nejdéle v původním stavu, jednou za 2 roky bezplatně prsteny vyčistíme a vrátíme jim tak původní krásu a lesk. Leštěním a pískováním renovujeme povrch prstenu, vyčistíme usazené nečistoty kolem kamenů a u prstenů z bílého zlata obnovíme vrstvu rhodia.

Bezplatný servis nezahrnuje odstranění poškození, které jste prstenu způsobili mechanicky. Jedná se o škrábance, vrypy, rýhy nebo jiné deformace. Tyto opravy samozřejmě také děláme, jsou ale už zpoplatněny. Proto svému prstenu věnujte jen tu nejlepší péči, pomoci by vám měly naše praktické rady.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.