Jak poznat opravdu kvalitní snubní nebo zásnubní prsten?

Květiny uvadnou, na slova zapomenete, ale prsten vám bude připomínat lásku napořád. Nepodceňte proto výběr a myslete nejen na vzhled, ale i na kvalitu. Poradíme, na co se zaměřit.

Na materiálu nešetřete

Zlato, stříbro, platina nebo snad palladium? Každý kov má své specifické vlastnosti. Stříbro je cenově nejdostupnější, ale je velmi měkké a má tendenci oxidovat, a proto se nehodí na každodenní nošení. To může znamenat, že vám časem zčerná a ošoupe se. Chirurgická ocel je pevnější materiál. Vzhledem k tvrdosti je ocel také náročnější na zpracování a nenabízí tolik variant. Vzhledově nepůsobí atraktivně kvůli své téměř šedé barvě, a navíc už nikdy dodatečně nelze upravit velikost prstenu. 

Zlato nad zlato

Naše prsteny vyrábíme výhradně ze zlata a platiny, protože se jedná o nejvhodnější materiály na výrobu snubních prstenů. Nejoblíbenější volbou jsou zlaté snubní prsteny nejen z klasického žlutého zlata, ale především z bílého a růžového, které je v posledních letech velmi populární. Velké oblíbenosti se těší i prsteny z barevně kombinovaných druhů zlata. Na prvním místě je však kvalita, proto používáme vysoce kvalitní slitiny 14ti a 18ti karátového zlata a platinu v nejvyšší ryzosti pt/950. Pokud naši zákazníci chtějí sáhnout po tom nejlepším, volí platinu. Platina je nejušlechtilejší kov na světě, který je velmi tvrdý, těžký a oproti bílému zlatu je především stálobarevný - prsteny z platiny nejsou upraveny rhodiem. Byly doby, kdy byly prsteny z platiny až třikrát dražší než zlaté, ale nyní jsou mnohem dostupnější. Do kvality snubních prstenů se určitě vyplatí investovat, protože je budete nosit každý den.

(Šach) lesk mat?

Lesklé povrchy zůstávají stále oblíbenější variantou. Na méně kvalitnějších materiálech ale mohou po čase nošení vzniknout oděrky. Do povědomí se čím dál více dostávají i broušené nebo pískované povrchy. Ty jsou na první pohled matné. Pokud zvolíte kvalitní materiál, na povrchové úpravě tolik nezáleží. Klidně buďte nerozhodní a kombinujte jak barevně, tak povrchovou úpravou. Výsledky jsou jedinečné.

Briliantu se nic nevyrovná

Diamant vybroušený k dokonalosti je nenahraditelný. Oproti zirkonu vydrží nádherně lesklý napořád a je investicí, která se rozhodně vyplatí. Ke snubnímu nebo zásnubnímu prstýnku s briliantem od nás dostanete certifikát o pravosti. Každý kámen má své unikátní číslo. To vám zaručí, že na ruce nosíte nenahraditelný skvost.

Prsten z lásky vyrobený s láskou

Prsten musí být jedinečný stejně jako vaše láska. Proto kombinujeme ruční práci s moderní technologií. Díky vyspělým technologiím můžeme kontrolovat naprosto přesný tvar, velikost a tloušťku prstenu. Poté do něj ručně vsadíme kámen, aby bylo jeho upevnění naprosto precizní. Materiál i kámen jsou jasnými ukazateli kvality, rozhodující slovo má ale vždy práce zlatníka. A my jí věnujeme veškerou píli a úctu. Víme totiž, že svatba je jedním z nejdůležitějších momentů v životě.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.