Jak kombinovat šperky

Dobře padnoucí šperk umí skvěle podtrhnout krásu každé ženy. Nemusíte mít doma přeplněnou šperkovnici. Stačí vám bude pár vybraných kousků, které se budou hodit jak k vaší osobnosti, tak i k vašemu oblečení. Kombinovat šperky můžete totiž nejen mezi sebou, ale i s vašimi outfity. Jak tedy šperky zkombinovat, aby byl výsledný look co nejpůsobivější?

Kombinace drahých kovů

První, co vás při kombinování šperků asi napadne jsou drahé kovy. Zlato a stříbro spolu svádí věčný souboj. Někdo kombinaci zlata se stříbrem odsuzuje, někdo ji vřele vítá. Pravdou je, že dnes už na tento zažitý stereotyp můžete s klidnou hlavou zapomenout. Pokud budete kombinovat tyto dva kovy ve vyváženém poměru a nebudete to přehánět s barevností a hlavně počtem, není na “žluto-bílé” kombinaci vůbec nic špatného. 

Náš tip: Vrstvení je řešení

Kombinování barevných kovů můžete vyřešit díky vrstvení. Vrstvit můžete náhrdelník, náramky a dokonce i prstýnky. Větší počet šperků v různých barevných kombinacích vytvoří ve finále celistvý dojem. 

Výrazné prvky

Pravidlo “nic se nemá přehánět” je v tomto případě alfa omega. Výrazný náhrdelník rozhodně nedávejte dohromady s výraznými náušnicemi. Asi se shodneme na tom, že diamanty patří k nejvýraznějším prvkům vůbec. Jejich oslnivou krásu asi málo co předčí. Jestliže patříte k hrdým majitelkám šperků s diamanty, dejte si ale pozor. Ve vašem outfitu by měl hrát roli pouze jeden šperk s diamantem, zbytek nechejte pokojně ve vaší šperkovnici. 

Snubní a zásnubní prsten

Kapitola sama o sobě je kombinace snubního a zásnubního prstene. Pokud se rozhodnete nosit oba prsteny na levém prsteníčku, měly by vám dokonale ladit. V tomto případě se nebojte využít možnosti snubních a zásnubních prstenů na zakázku. Jejich cena je srovnatelná s klasickými a navíc máte záruku naprosté jedinečnosti.

I šperky mají styl

Minimalismus, vintage nebo extravagance. Ano, i šperky mají svůj styl. A při kombinování s oblečením na to myslete dvojnásob. Jednoduché minimalistické oblečení můžete kombinovat téměř s čímkoliv, stejně jako minimalistické šperky. Pozor si dejte u vintage a extravagance, zde je potřeba nad výběrem trochu víc popřemýšlet.

Neposedné výstřihy

Největším oříškem bývají výstřihy. U výstřihu do V si dejte pozor na linii topu aby spolu tvary souzněly, nejlepší volbou je vybrat takový náhrdelník, který bude také směřovat do tvaru V. Kulaté výstřihy jsou univerzální, tady si takový pozor na výběr dávat nemusíte, k tomuto střihu se hodí téměř jakýkoliv typ náhrdelníku. Jestliže zvolíte top/šaty bez ramínek, místo náhrdelníku zvolte raději výrazné náušnice.

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.