Bisaku diamonds

Bisaku diamonds

Jaký je rozdíl mezi přírodním a laboratorním diamantem?

K zásnubnímu prstenu neodmyslitelně patří diamant. Na výběr máte hned dva druhy tohoto věčně krásného kamene:
diamant přírodní a diamant vytvořený laboratorně

Jaký je však mezi nimi rozdíl?

Co se týče chemického složení kamene, rozdíl není opravdu žádný. Přírodní diamant je krystalickou formou uhlíku, je to nejtvrdší nerost na naší planetě. Laboratorně vytvořený diamant je se svým přírodním bratrem identický jak chemickým složením a tvrdostí, tak i ohněm. Jedná se tedy o 100% diamant.

Rozdíl tkví v tom, jak kámen vzniknul. Oba druhy diamantu vznikají pod velkým tlakem a vysokou teplotou. Přírodní diamant zraje pod zemským pláštěm stovky let, u laboratorně vytvořeného diamantu je tento proces simulovaný a urychlený pod dohledem člověka.

Laboratorně vytvořené diamanty jsou inovací 21. století, směřující k udržitelnosti a ekologické odpovědnosti. Oba druhy diamantu jsou stejně kvalitní, je už jenom na Vás jestli zvolíte tradici diamantu přírodního, nebo vyhraje dítě pokroku - laboratorně vytvořený diamant.

Otázky a odpovědi

Jak diamanty vyrobené člověkem vznikají?

Existují 2 technologie pro simulaci vzniku diamantu. První technikou je proces HPHT (vysoký tlak, vysoká teplota), druhou pak CVD (chemická depozice z plynné fáze). HPHT simuluje podmínky uvnitř zemské kůry a umožňují růst laboratorně vytvořeného diamantu intenzivním teplem 1200–1500 °C a vysokým tlakem. Pomocí techniky CVD se laboratorně vytvořený diamant pěstuje ve vakuu komory přidáním metanu a vodíku při teplotách 700–900 °C. 

SLEDUJTE CO JE U NÁS NOVÉHO

Pošleme vám zdarma katalog

Zadejte svůj e-mail a už za pár dnů můžete listovat
40 tištěnými stranami nového katalogu BISAKU.